همه چیز در باره قصه و داستان
آموزش و نقد. داستان نویسی.رمان
قالب وبلاگ
لینک دوستان
پيوندهای روزانه

بهار ،فصل جوانی

نوشته : محمد رضا عباس زاده-چاپ شده در شماره مخصوص نوروز ۱۳۸۹-مجله جوانان

 امروز

 

بهار فصل جوان گشتن و جوش و خروش شادمانه طییعت است و از این بابت است که بهار و جوانی را با هم مقایسه می کنند و شباهت هایی عجیب میان فصل بهار و فصل جوانی یافت می شود . اولین شباهت همان تغییرات ناگهانی و هورمونی است که در بدن شخصی که وارد سن جوانی می شود ،اتفاق می افتد ؛در بهار هم به یکباره طبیعت از خواب زمستانی بیدار می شود و شور و نشاطی عجیب در میان پرندگان ،حیوانات و گیاهان بوجود می آید . این تغییرات، هم در دوران جوانی و هم در فصل بهار سیل آسا و در مدت زمان کمی روی می دهد طوری که تماشاگر و ناظر خود را حیرت زده می نماید .

شباهت بعدی تنوع طلبی فصل بهار است . بهار فصل سبزی و سرخی گل ها و ساقه ها و رنگ شاد و تند قهوه ای تنه درختان است . فصل رنگ و نقاشی و جمال گل ها و نغمه سرایی بلبلان عاشق است . بهار، دخترک عاشق پیشه و تنوع طلبی است که از یکنواختی و سردی زمستان به تنگ آمده و دنبال گردش و شور و تحرک است . دنبال زیبایی و طراوت و پاکیزه گی است جوانان هم در این دوران دنبال چیزهای تازه و نو می روند و علاقه شدیدی به مد و لباس های تازه و جدید دارند .می خواهند از نقطه و مکانی که در آن هستند به حرکت در آیند ،سیر و سفر کنند و ناشناخته ها و تازه های دنیای اطراف خود را بیابند و درک کنند؛ همچون بهار که به ظاهر خود بسیار اهمیت می دهد و به آرایش طبیعت می پردازد ، آنان نیز تمایل شدید به آراستن لباس و ظاهر خود دارند .

بقیه در ادامه مطلب

 


موضوعات مرتبط: 82-بهار فصل جوانی
ادامه مطلب
[ یکشنبه پانزدهم فروردین ۱۳۸۹ ] [ 20:55 ] [ محمد رضا عباس زاده -کاشان ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

به وبلاگ من خوش آمدید . بیایید و تمام آرشیوهای سه ساله اش را زیرو رو کنید . داستان نویس شوید و بروید ! صددرصد تضمینی !! حدود هشتصد پست در باره آموزش داستان نویسی -رمان -داستان کوتاه و غیره در این وبلاگ منتظر نگاه های جستجوگر شماست . رزومه مختصر من : چاپ بیش از هفتاد داستان کوتاه در نشریات و مجلات معتبر ایران از سال 1370 تا کنون . چاپ بیش از سی مقاله و گزارش در مجلات وزین ایران .برنده جایزه داستان برگزیده مجله اطلاعات هفتگی . دو مرتبه برنده بهترین داستان طنز در مجله جوانان امروز . برنده خبرنگار افتخاری فصل و خبرنگار افتخاری سال 1390 مجله جوانان امروز . سه مجموعه داستان و دو رمان آماده چاپ دارم . متولد کاشان و عاشق داستان و رمان هستم . نظر دادن را فراموش نکنید که نشانه قدرشناسی شما در استفاده از این وبلاگ است . نظرات زیبا و پربار شما مرا در بهتر کردن این وبلاگ کمک کرده و خواهد کرد . ممنون .
موضوعات وب
امکانات وب

رمان